Viitka kogudus tekkis Võru koguduse misjonitöö tulemusena. Alguses koguneti koguduseliikme Aita Tiigi kodutalu garaažis. Nüüdseks on ostetud ja remonditud varem Vastseliina vallale kuulunud endine kolhoosikontor, kus on paremad tingimused jumalateenistuste korraldamiseks.

Viitka koguduses toimuvad piibli– ja palvetunnid ning pühapäevased jumalateenistused. Igal pühapäeval pärast jumalateenistust on kõik kirikukülastajad oodatud kohvile.

Viitka kogudus on väga õpihimuline, selle liikmed osalevad sageli seminaridel ja õppepäevadel. Koguduses käib tihti külalisi nii Eestist kui välismaalt. Külalisteks on olnud misjonäre, muusikuid, pastoreid, külalisjutlustajaid ja muid.

Viitka kogudusel on traditsiooniks saanud ühised vastlapäeva, sõbrapäeva, jaanipäeva, koguduse aatapäeva ja jõulude tähistamised. Advendiajal on korraldatud jõulukaunistuste meisterdamisi ning pärast jõulujumalateenistust külastatakse koguduse liikme koju ehitatud pisikest “jõulumaad”, kus on Jeesuse sõim. Igal aastal püüab kogudus korraldada ka mõne loodusmatka koguduse rahvale ja sõpradele loodusesse. Koguduse liikmed külastavad piirkonna eakaid, et neid abistada.

Kogudus on justkui perekond – pisike, aga aga kokkuhoidev. Koguduse tööst võtavad osa erinevad generatsioonid, tavapäraste osalejate hulgas on inimesi alates 2-aastasest lapsest kuni 84-aastase eakani.

Koguduse pastor on Enno Sarik. Vanempastor koguduses on Ele Paju.

Tutvustav video:

Põhiandmed

Keel
eesti keel
Aadress
Viitka küla
65256 Võru vald
Võru maakond
Arvelduskonto
EMK VIITKA KOGUDUS
IBAN: EE371010220015857018
Telefonid
+372 5364 7530
+372 521 4634
viitka@metodistikirik.ee
Jumalateenistused ja kohtumised
P 14:00 Jumalateenistus
N 10:00 Palvus ja piiblitund

Koguduse meeskond