Paide koguduses toimuvad jumalateenistused igal pühapäeval kell 13.  

Kogudus tähistab kaks korda aastas sünnipäeva: jaanuaris on hoone pühitsemise aastapäeva tähistamine ja aprillis tähistatakse koguduse asutamise aastapäeva 

Koguduse töös osalevad ustavad eakad liikmed. Koguduse eesmärk on oma tegevustega jõuda ka noorteni, sest Paide koguduse soov on aidata kaasa igas vanuses inimesele tema vaimses arengus ja praktikas.  

Paide kogudus on kui perekond. Liikmed suhtlevad üksteisega regulaarselt, kuulates koos jutlusi, palvetades ja üksteist abistades.  

Paide kogudus tegutseb hoones, mis ehitati 1899. aastal karsklusseltsile1920ndatel ja 30ndatel tegutses hoones tehas, mis valmistamootoreid põllumajandusmasinatele ja kalapaatidele. Paide kogudus asutati noorteühingu liikmete eestvedamisel 1934. aastal. Mõne aja pärast osteti kogudusele Pärnu tänaval asuv metallitöökoda, mis ehitati ümber pühakojaks. Teises maailmasõjas sai hoone kannatada. Mürsukillu jäljed on senini nähtavad kirikus oleval klaveril. Pommikilluga sai surmavalt pihta ka tolleaegse pastori Valdo Ojassoo abikaasa. Nõukogude võim püüdis korduvalt kirikuhoonet koguduselt ära võtta, kuid usukangelasteks osutunud koguduse liikmed ei andnud vaatamata ähvardustele hoone võtmeid käest.  

Põhiandmed

Keel
eesti keel
Aadress
Pärnu mnt 61
72712 Paide
Järva maakond
Arvelduskonto
EMK PAIDE KOGUDUS
IBAN: EE061010702004773003
Telefonid
+372 5805 3882
paide@metodistikirik.ee
Jumalateenistused ja kohtumised
P 13:00 Jumalateenistus
Palveosadus peale jumalateenistust
E 18.00 Palveõhtu

Koguduse meeskond