Pärnu Agape kogudus asutati 1921. aastal. Esimestel tegutsemisaja kümnenditel vahetas kogudus aeg-ajalt oma tegevuskohta. 1940. aastal konfiskeeris nõukogude võim koguduse kasutuses olevad ruumid. Jätkati tegutsemist adventistide koguduse ruumides ning 80ndate lõpus hakati läbirääkimisi pidama uue kiriku ehitamiseks. Osaliselt veel ehitusjärgus olevas uues kirikuhoones algasid regulaarsed jumalateenistused 1995. aastal, kui kirikusaal pidulikult sisse õnnistati.

Agape kirik on hinnatud kogunemiskohaks oikumeenilistele sündmustele. Laiemale avalikkusele on Pärnu kogudus saanud tuntuks kristlike juhtimiskonverentside korraldamise tõttu.

Agape on avatud ja loomingulise mõtlemisega aktiivne kogudus. Koguduseelu keskmes on igapühapäevane jumalateenistus. Jumalateenistusele on oodatud terved pered – nii noored kui vanad, nii lapsed kui eakad, koguduseliikmed ja huvilised. See on eriline aeg koos Jumala ja teiste kristlastega. Metodisti kiriku jumalateenistus on korraga nii kaasaegne kui ka oma kindla korraga. Igal jumalateenistusel on väike jutlus lastele. Samuti on väikelapsega vanemal võimalik jumalateenistust jälgida lastetoast läbi klaasseina ja kõlari ning laps saab samal ajal mängida.

Kord kuus laupäeval on lapsed oodatud lastekirikusse, kus räägitakse Piiblilugu, lauldakse, mängitakse, meisterdatakse. Kahetunnine programm lõpeb ühise kehakinnitusega. Juulikuus toimuvad laste linnalaagri tüüpi lasteprogrammid, kus on palju huvitavat tegevust igas vanuses lastele.

Noored kogunevad kaks korda kuus, et arutleda neile sobivas vormis Jumala ja oma elu üle. Kindlasti ei puudu noorteüritustelt ka näks, mõnus koosolemine koos muusika ja mängudega. Omaette kogunemine on ka 10-12-aastastele tüdrukutele.

Agape kirikusse on põhjust minna igas vanuses. Seal toimuvad:

  • leerikursused neile, kes alles tutvuvad kristlike tõdedega,
  • piiblitunnid neile, kes tahavad süveneda igavestesse tarkustesse,
  • palvekogunemised, kus palvetatakse abivajaduste eest,
  • muusikatöö: segakoor ja ülistuskoor ning erinevad koosseisud, et rikastada jumalateenistusi muusikaliselt,
  • kontserdid, näitused, seminarid, koolitused, konverentsid jne.

Põhiandmed

Keel
eesti keel
Aadress
Männi 2
80010 Pärnu
Pärnu maakond
Arvelduskonto
EMK PÄRNU AGAPE KOGUDUS
IBAN: EE391010902000834005
Telefonid
+372 445 9888
+372 5340 2001
parnu@metodistikirik.ee
Jumalateenistused ja kohtumised
P 11.00 Jumalateenistus
K 11.00 Palve- ja osadusgrupp

Koguduse meeskond