Lahkhelide tõttu baptisti koguduses eraldus grupp kristlasi, kes soovisid luua oma koguduse. Samal ajal oli Jõhvi saabunud endistest sõjavangidest sakslased Kasahstanist, kes samuti soovisid oma kogudust luua, kuid nõukogude võimud ei andnud selleks luba. Seetõttu osaleti Rakvere ja Narva metodisti koguduste tegevuses. Mõne aja pärast hakkasid sakslased koos käima eramajas ning otsiti hoonet, mida kogudusele osta. Sobiv hoone leiti Aasa tänavalt ning suurte pingutustega saadi kokku raha selle ostmiseks ja luba jumalateenistuste pidamiseks. Esimene jumalateenistus peeti 1972. aastal. Igal pühapäeval toimus neli teenistust: esimene saksa, teine vene, seejärel eestikeelne ning õhtul ühine jumalateenistus.

Võimud püüdsid koguduse tööd takistada keelates ära noorte lauluharjutused, koguduse juhtkonna kodudes korraldati läbiotsimisi ning juhtkonda süüdistati seotuses kristliku kirjanduse levitamises. Läbiotsimise käigus võeti pastori abikaasalt ära Piibel, mille peale naine KGB ohvitserile ütles: “Sa võtsid mult leiva ära!” Aastaid hiljem taaskohtumisel tunnistas see ohvitser, et ta ei olnud iial unustanud neid sõnu ning ta tagastas pastori abikaasale tema Piibli.

1984. aastaks oli enamus saksa koguduse liikmetest emigreerunud Saksamaale ning saksakeelseid teenistusi enam ei toimunud.

Kogudus tegi aktiivselt evangeelset tööd ning 1992. aastaks oli Jõhvi Metodisti Kiriku Vene Kogudus kasvanud 160 liikmeni. Koguduse töö tulemusena rajati Ida-Eesti piirkonnas mitmeid uusi kogudusi.

Praegu toimuvad koguduses lisaks pühapäevastele jumalateenistustele piiblitunnid ja kodugrupid.
Kuna kogudus jagab hoonet ja pastorit koos eestikeelse Jõhvi Petlemma kogudusega, tähistatakse suuremaid pühi koos: ühiseid jumalateenistusi ja pidulikke lõunasööke korraldatakse ülestõusmis-, tänulõikus- ja jõulupühade ajal. Ühiselt tähistatakse ka jaanipäeva Gideoni laagris, kus lauldakse, grillitakse, vesteldakse ning mängitakse rahvalikke sportmänge.
Kogudusel on tugev koostöö kohaliku omavalitsuse ja teiste kogudustega piirkonnas.

Jõhvi kogudus on tuntud oma sotsiaalhoolekande töö poolest. Kogudus on avanud supiköögid Jõhvis ja Sillamäel, rehabilitatsioonikeskuse Sirgalas ning tugikodu puuetega lastele.

Põhiandmed

Keel
vene keel
Aadress
Sompa 5a
41533 Jõhvi
Ida-Viru maakond
Arvelduskonto
EMK JÕHVI KOGUDUS
IBAN: EE582200001120022938
Telefonid
+372 5057679
+372 58243562
johvi@metodistikirik.ee
Jumalateenistused ja kohtumised
Jumalateenistus: P 10.00
Pühapäevakool: P 10.00
Supiköök Sillamäel avatud: E-R 12.00-14.00

Koguduse meeskond