Uudised

Isegi uus Covid-aasta on eriline

Uues aastas on midagi erilist – see pakub uut algust, uusi võimalusi ja lootusi tulevikuks. Mõned on hüpanud otse uude aastasse eeldades, et see toob endaga kaasa head. Teised tulid uude aastasse roomates, leides vaevu endas jõudu jätkata.

Hoolimata peaaegu kahest aastast ülemaailmse pandeemia mõjudes, leian Põhja- ja Baltimaade metodistide seas endiselt vaigistamatut usku ja tulevikulootust. Sulgumised ja piirangud on olnud tõsiseks takistuseks. Kohati on paljud reeglid ja eeskirjad olnud tähendusrikkad ja vajalikud, kohati on need olnud läbipaistmatud ja ebaloogilised takistused meie teenistusele. Sellegipoolest teevad pühendunud kogudused, pastorid, diakonid ja juhid kogukonna teenimisel erakordset tööd.

Aga lootuse Jumal täitku teid kõige rõõmu ja rahuga usus, et teil oleks küllaga lootust Püha Vaimu väes! (Roomlastele 15:13) See on üks julgustavaid tervitusi, mida Paulus Rooma kogudusele ja meile jagab. Need sõnad juhatasid piirkonnakabinetis vestlust, kus piirkondlikud superintendendid jagasid oma kogemusi ja mõtteid järgmise poole aasta kohta. Siin on mõned nende inspireerivad ja püüdlevad mõtted….

„Meie maailm ja kirik seisavad silmitsi mitme erineva kriisiga ja pandeemia on üks neist. Pandeemia ajal oleme kaotanud mitmed teenimisvahendid, kuid kõige olulisemad – armuvahendid – on meil endiselt alles. Armuvahendite rõhutamine ja kasutamine aitab meil pandeemia ajal vastu pidada ning refokusseerida ja elavdada koguduse tööd.”

“Palve on võtmetähtsusega. Meie iga-aastasel konverentsil palvetame, räägime ja arutame, kuidas saaksime olemasolevate vahenditega abivajavaid peresid kõige paremini teenida.”

„Praegu on järelemõtlemise aeg – ja paljud kirikud on otsinud võimalusi, kaardistanud oma tugevusi ja kogukonna vajadusi. Hiljuti lugesin, et enam kui pooled USA ÜMK kirikutest on pandeemia ajal kas laiendanud või alustanud uusi teenimisvaldkondi – usun, et sama kehtib ka minu aastakonverentsi kohta.”

“Palves tuli mulle nägemus. Nägin malelauda – tean kõiki nuppe ja nende liikumise reegleid ning sageli ootan, et Jumal liiguks nendes rangelt määratletud piirides. Nägemuses pööras Jumal malelaua ümber ja nupud hakkasid Tema poole liikuma enneolematutel viisidel.”

„Näen, kuidas Jumal selle aja jooksul kogudust muudab, julgustades ja esitades meile väljakutse pühendumisele, mis viib meid meie mugavustsoonist kaugemale. Kõige olulisem küsimus, mida küsida, on “Jumal, mida sa minult ootad?””

“Kirikud taasavastad end uuesti, teades, et mõned inimesed ei pruugi enam tagasi tulla ja me peame muutuma.”

“Ma olen osalise ajaga superintendent oma kirikus, kogume raha suupistete ja puuviljade ostmiseks ning viime regulaarselt ühte haigla palatisse kasti maiustusi koos tänu- ja tunnustuskirjaga metodisti kiriku poolt. Sellest on saanud meie viis jagada Jeesuse armastust materiaalsel viisil. Kingitused ja tervitused on haiglas väga hästi vastu võetud ning see on pälvinud meiega partnerlust sooviva organisatsiooni “Project Life” tähelepanu. Tegemist on MTÜ-ga, mis toetab raskeid haigusi põdevaid lapsi – neil on raha kogumise alal kogemusi ja nad on soovitanud, et laiendaksime oma tegevust ka teistesse piirkonna haiglatesse.”

„Issandal on meie jaoks lootus ja tulevik – olen selles veendunud. Babüloonia paguluse üle mõtisklemine tuletab meile meelde, et elaksime edasi. Kriisi- ja valuajad on sageli osutunud viljakateks perioodideks, mil Jumala rahvas on õppinud Teda usaldama ja tegutsema uutel viisidel. Tulevik võib olla hämar, kuid Jumal on tulevikus ja Ta teeb oma tööd.”

Minu isiklik lootus uueks aastaks on, et me jätkame üksteise julgustamist, toetamist ja üksteisest head kõnelemist, töötades palvemeelselt uue aluse leidmiseks, ümberorienteerumiseks ja isegi Jumala missioonis osalemise tulemuste taasavastamiseks.

See kriis on sundinud meid välja astuma oma mugavustsoonist, proovima uusi viise ja avastama, et kirik on midagi enamat, kui me ette kujutasime, ja Kristus kasutab meid endiselt oma armastuse ja pääste edendamiseks maailmas.

Jumal võib teha kõike – palju rohkem, kui sa oma pöörasemates unenägudes ette kujutada või aimata või taotleda oskasid! Ta ei tee seda mitte meid karmi käega koheldes, vaid sügavalt ja õrnalt oma Vaimu läbi meie sees töötades. Ef 3:20

Ja lõpuks, palun palvetage piirkondlike superintendentide ja minu eest meie juhirollides.

Christian Alsted