Новости

Piibel kutsub meid üles oma andidega teenima. Seda saab teha mitte üksnes jutlustades, Piiblit õpetades, muusikat tehes, vaid ka SÜÜA TEHES.
Tallinna koguduse liige Kristiina Trumm tegeleb lisaks muudele üelsannetele koguduses ka toitlustuse valdkonnas.  

Viiendat põlve metodist Kristiina otsustas Jeesust järgida 9-aastasena. „Pärast päästetud saamist olin koju minnes nagu viis sentimeetrit maast kõrgemal,“ lausus Kristiina. 

Huvi söögitegemise vastu tekkis tal juba viienda klassi kodundustundides. Ka kodus oli Kristiina toiduvalmistamist vanaema juhendamisel harjutanud. Alfa kursuse lõpetanuna kaasati Kristiina meeskonda, kus ta abistas toitlustusega. Seejärel hakkas ta pühapäevastel kirikukohvikutel kaasa aitama ning praeguseks on ta olnud kaasatud ka peielaua katmisel. Kristiina sõnul meeldib talle söögiga tegelda. „Ma saan ennast selles arendada, õpin ise paremini süüa tegema, saan kogemusi ja teada, mis inimestele meeldib. Kaalume perega võimalust rajada üks söögikoht.“ 

Kristiina peab pühapäevaseid kirikukohvi korraldamisi olulisteks: „Kirikukohvikus jagatakse oma muresid, raskusi, palvetatakse üksteise pärast, toimub kommunikatsioon koguduseliikmete vahel, suheldakse pereliikmetega, kes on juba kodust välja kolinud. See on hea võimalus koos olla.“ Lisaks sellele saab kohviku korraldamisse kaasata inimesi, kes muidu kirikusse ei tuleks. „Ülesanne motiveerib kirikusse tulema,“ väidab Kristiina. Tema sõnul on ta saanud mitmeid inimesi kohvikutiimi kaasa kutsuda ning seeläbi on nad saanud osa koguduse ühistegevusest. 

Kristiina tööd hinnatakse Tallinna koguduses väga. Ta on saanud palju positiivset tagasisidet, kiidetakse, et kohvik on rikkalik ja toidud on alati head.Tallinna koguduse liikme sõnul kattis Kristiina pidulikud, rikkalikud lauad kõige hea ja paremaga eakate osaduskogunemistel, mis jõudsid toimuda 5-6 korda enne suurt ühiskonna sulgemist. Peale selle valmistas ta igaühele ka väikesed, südamlikud üllatuskingitused. Kristiinale teeb rõõmu, kui pühapäevahommikune kohvikulett tühjaks saab – see näitab, et inimestele pakutav toit maitseb.