Свидетельства людей

Minu turvaline ja õnnelik lapsepõlv sai ootamatult otsa, kui olin 12 aastane. Meie peresuhtes olid tekkinud probleemid ja isa lahkus meie juurest enesetapu läbi. Selleks ajaks olid minu kaks venda mõlemad abiellunud ja elasid juba oma elu. Minul oli üsna varsti aeg astuda kutsekooli ja nii sai minust suuremas osas ajast linnapoiss. Pärnus koolis käies tekkisid uued sõprused. Seda aega kroonis lisaks 1990. aastate metsik ja kõikide võimaluste ajastu. Minu jaoks tähendas see aga astumist allakäigu trepile, kust tuli kiire langemine. Pärast kooli lõpetamist sain vaid mõned aastad Pärnus mööblitisleri ametil töötatud, kui erinevad kiusatused said minust üha enam võitu. Viimaks ei olnud mul enam tööd ega elukohta, sissetulekut ega sõpru. Viimane peatuspaik oli minu jaoks kodutute varjupaik Pärnus, kus oli võimalus öösiti magamas käia. Olin selleks ajaks saanud 24aastaseks ja minu mõtetes trummeldas küsimus – kas sellega ongi nüüd minu elus kõik läbi?

Tagantjärele võin öelda, et selle eluga saigi kõik läbi, sest samal ajal juhatati mind Pärnu Agape koguduse juurde. Mulle oli kirikus kõik uus ja tundmatu. Lisaks välisele oli mul vaja õppida uuesti inimesi usaldama. 2002. aasta sügisel kutsus pastor Tõnu Kuusemaa mind tollasesse leerigruppi ja minu Jumala tundmaõppimise teekond sai sealt alguse. Sama aasta 1. jõulupühal sain ma ristitud ja täisliikmena kogudusse õnnistatud. Selleks ajaks oli mul uuesti olemas toetav ja usaldav perekond – seekord Jumalarahva pere. Mulle meeldis olla koos koguduseliikmetega ja tahtsin alati erinevates tegevustes osaleda.

Mõned aastad hiljem tundsin, et Jumal on mind kutsumas vaimulikku teenistusse. 2010. aastal omandasin varem poolikuks jäänud keskhariduse. 2011. aastal asusin õppima Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilisse Seminari kindla selgusega, et minust saab EMK vaimulik. 2019. aastal lõpetasin õpingud Seminaris ja sellest ajast olen Pärnu Agape koguduse pastor.

Kui ma enda pöördumisloole tagasi mõtlen, siis tunnen, et „ajalehepoisist“ on tõesti võimalik „miljonäriks“ saada. Mina andsin Jumalale võimaluse, et minu valesti elatud ja sassi läinud elu täiesti uueks muuta. Kindlasti see uueks loomine ei ole veel lõppenud ja Jumalal on jätkuvalt plaane minu muutmisega. Samuti on tal plaane Sinu elu muutmisega, hea lugeja! Oled Sa selleks valmis, et Tema sinu elu täiesti uueks loob? Julgustan sind enda kogemuste põhjal – usalda Jumalat ja anna talle võimalus sind aidata.

Ardi Leerima
Pärnu Agape koguduse pastor