Raamatu esitlus toimub 26. mail 2018 Aldersgate´i 280. aastapäeva juubeliüritusel Paide metodisti kirikus. 

Metodisti kiriku rajaja John Wesley (1703-1791) oli muuhulgas ka mõjukas jutlustaja, keda kuulasid tuhanded. Tema jutlused muutsid südameid, kujundasid Inglismaa ajalugu ja on alustpanevad metodisti kiriku teoloogiale. 

Wesley jutlustas kahel mandril kirikutes, kohtusaalides, vanglates ja ülikoolides, turuplatsidel ja isegi oma isa haual. Väidetavalt jutlustas Wesley üle 40000 jutluse. 1746. aastal koostas Wesley kogumiku Sermons on Several Occasions. Seda kogumikku anti välja mitu korda. 1762. aastal koondas see endas 44 Wesley jutlust.

Wesley tunnetas kiriku juhina vajadust metodisti jutlustajaid koolitada ja tagada, et kõigis metodisti kiriku tööpunktides jutlustataks kantslist ikka ainult puhast evangeeliumi. Sellel eesmärgil võttis metodisti kirik aastal 1763 vastu dokumendi Model Deed. See sätestas, et kirikutes ei tohi jutlustada midagi, mis on vastuolus Wesley Uue Testamendi märkmetega ja tema kogutud ja välja antud jutlustega.

Nendes jutlustes käsitleb Wesley paljusid olulisi teemasid: Jumala olemus, usu olemus, Jumala loodud maailm, patt ja õigeksmõistmine, uussünd, pühitsus, kiusatused, head teod, ligimesearmastus ja Püha Vaimu töö.

Aastal 1771 lisas Wesley oma 44-le standardjutlusele veel 9, saades kokku 53, nendest viimane, On the Death of George Whitfield, on tänapäevastest väljaannetest välja jäetud, kuna tegemist on järelehüüdega. Selle väikese muudatusega võime ütelda, et Wesley ise on kavandanud ja pärandanud metodisti kirikule just sellise kogumiku.

Esmakordselt on John Wesley “52 jutlust” nüüd olemas ka eesti keeles, Priit Tamme tõlkes. Tõlkimist, toimetamist ja kirjastamist korraldab EMK juubelitoimkond. Tõlget on rahaliselt toetanud Dr. Charles Killian, General Board of Global Ministries, Eesti Kirikute Nõukogu ja Eesti Metodisti Kirik. Tegemist on suure projektiga. Me vajame ka sinu toetust, et raamat juubeliks valmis saaks. Anneta ja telli oma eksemplar soodushinnaga ette juba täna.

Täida veebipõhine tellimisvorm siin. Tellimus jõustub kui ülekanne on laekunud Eesti Metodisti Kiriku arvelduskontole: EE641010052004731009, selgitus Wesley 52 tellimus/annetus

Lisainfo Eesti Metodisti Kiriku keskusest
Tel. 66 88 497
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.