PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program, mis tõlkes võiks tähendada “ennetav programm paarisuhte tugevdamiseks”. Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 25-aastasel uurimistööl kooselu ja paarisuhete vallas. PREP-paarisuhtekoolitus töötati algselt välja kooselu negatiivsete arengute ennetamiseks, kuid see sobib hästi ka pöörde tegemiseks suhtes, mis juba on negatiivse suuna võtnud. Seega, PREP sobib nii neile, kellel on koos hea ning kes sooviksid veelgi panustada kooselu suurema rõõmu leidmisesse, kui ka neile, kes on hädas probleemidega ja sooviksid oma suhet parandada. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon. Paljudes maades tehakse koostööd kohalike kogudustega. PREP-i põhiselt on välja töötatud programmid nii koolinoortele kui ka sõjaväele, samuti tehakse koostööd vanglate kaplanaatidega.

PREP-paarisuhtekoolituse käigus...

  • ...teadvustatakse läheduse elavdamise tähtsust paarisuhtes läbi erinevate väljenduste nagu rõõm, lõbu, intiimsus, sensuaalsus, seksuaalsus ja sõprus
  • ....pööratakse tähelepanu efektiivsete suhtlemis- ja probleemilahendusoskuste omandamis
  • ....arutletakse selle üle, kuidas toime tulla erinevuste ja erimeelsustega
  • ....teadvustatakse ja vajadusel kohandatakse ootusi teineteise suhtes
  • ....arutletakse pühendumuse, andestamise ja üksteise toetamise üle paarisuhtes.

PREP-paarisuhtekoolituse põhimõtteid saab rakendada nii abielueelses nõustamises, kui ka pastoraalses paarinõustamises.

PREP ei sisalda grupitöid, kus paarid peaksid oma isiklikke asju avalikult arutama või teistega jagama. Kursusel tehtavad paarisuhteharjutused toimuvad vaid kahe inimese vahel, kes on kursusele koos tulnud. Aeg-ajalt juhendab igat paari harjutuste ajal vaid üks koolitaja.

PREP-paarisuhtekoolitused koguduste töötegijatele ja nende abikaasadele või kihlatutele Võrus toimub 10. ja 17. mail 2014 kl 10.00 – 18.00, Uus tn. 21 metodisti Kirikus. Koolitajateks on Jana Tamm (suhtlemistreener, PREP-paarisuhtekoolituse koolitaja) ja Priit Tamm (EMK Püha Luuka koguduse pastor, PREP-paarisuhtekoolituse koolitaja) Osamaks 10.- EUR, kohvipauside toetuseks.

Registreerumine ja info Thea Kant, Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., tel 56482656.