4.-7. augustil toimus EMK XII suvekonverents Aa-rannas. Seekordne teema kandis pealkirja "Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma jõuga ja kogu oma mõistusega, ning oma ligimest kui iseennast!» (Luuka 10:27)

Konverentsil tomusid jumalateenistused, piiblitunnid, seminarid, lisaks oli eraldi programm lastele ja ka noortele, mida korraldasid Brasiilia-Eesti misjonigrupp. Saime olla osa Wesley grupist ja arutleda kuuldu üle ja olla üksteisega osaduses. Kogu konverentsi vältel oli ka eestpalve võimalus, mida viis läbi Aldregate´i meeskond.

Kõneldud teemad panid mõtlema mitmetele olulistele küsimustele ja katsuma läbi, milline on minu süda. Kas ma ikka armastan Jumalat? Mis on motivatsiooniks, kui ma midagi teen- Kas täidan Jumala või inimeste ootusi? Kas minu fookus on Jumala peal või on see millelgi muul? Livia Telles rääkis, et tihti ühiskonna keskmeks on „mina“, ja see on ka kandunud meie kogudustesse, kuid meid on kutsutud elama õiguses ja pühaduses. Et viia fookus Jumalale- see on meie igapäevane otsus. Minu jaoks kõlas läbi selle konverentsi kirjakoht Rm 12:2- Ja ärge muganduge praeguse ajaga, vaid muutuge meele uuendamise teel, et te katsuksite läbi, mis on Jumala tahtmine, mis on hea ja meelepärane ja täiuslik.

Jäi väga ka meelde Gennadiy Mokhnenko, kes on lapsendanud üle 30 lapse. Ta näitas oma elu eeskujuga seda, kuidas tõesti armastada oma ligimesi nagu iseennast. Ta aitas lapsi, kel polnud lootust, kes olid mahjäetud, kodutud. Usun, et selleks kutsub meid ka täna Jeesus- olema ligimene kõigile meie ümber, kes meie abi vajavad.

See, mida Jumal seal paigas tegi ja edasi teeb- on tihti kirjeldamatu- midagi, mida me alati oma silmaga ei näe, kuid võime kindlad olla, nii nagu ka Aa-rannas lauldud Timo Lige laulusõnad ütlevad, et "See, mida Jumal teeb, on hea. See mida Jumal teeb see jääb, ta armastus jääb.."

Tänavune suvekonverents oli vaimulikult väga innustav. Mulle väga meeldis, et seminarid, piiblitundide ja jutluste teemad olid siduvad ning justkui üksteisele üles ehitatud. Üks hea mõte, mis ma kaasa võtsin on see, et ma ei pea ootama, et inimesed tulevad minu juurde, vaid astuda esimene samm ise! Armastada üle kõige oma Jumalat ning ka ligimest, olles julge kristlane!

Merlin Raev ja Riine Tiirik
EMK Reeküla kogudus