Koduteel 3/2005 - Noortenurk
Mida Jumal arvab?Marjana Luist
Keset sooja suve leidis aset selline lõbus, asjalik ja äge üritus nagu Eesti Metodisti Kiriku noortelaager. Seekord oli laagri teemaks RATE LIVE’is.
www.rate.ee on noorte seas väga populaarne sait, mis pakub selle kasutajatele võimalust inimestega tutvuda, neid hinnata ja saada teada, mida teised nende kohta arvavad. Rate’i kasutab üle 350 000 inimese – seega pea iga kolmas eestlane.
Laagri teemaks sai RATE LIVE’is valitud just www.rate.ee teemade aktuaalsuse pärast. Lisaks andis teemavalik hea võimaluse arutleda selle üle, mida Jumal arvab vallaliseks olemisest, kaaslase otsimisest, abielust ja vabaabielust.
“Me, Myself and I” oli Mihkel Madalvee poolt (organisatsioonist “Vabadus: Noorte Liikumine”) läbiviidud ettekande pealkirjaks. Mihkel rääkis, et vallalistel on eriliselt hea võimalus elada täiega Jumalale, sest aja, mille abieluinimene veedab perega, saab vallaline pühendada Jumala otsimisele ja teenimisele.
Tartu Kolgata baptistikoguduse noortejuht Raido Oras tegi ettekande teemal “Rüütel valge hobusega või sookoll eesliga?” Arutlesime selle üle, kas üldse on olemas “see ainus ja õige” ning mida kaaslase otsingul oluliseks pidada.
Taavi Hollman, kelle pere oli just eelmisel päeval ühe liikme võrra suurenenud, jagas laupäeval oma mõtteid teemal “Rõngaga või ilma?” ehk mille poolest on abielu parem vabaabielust.
Pühapäeval võttis kogu laagri kokku Olav Pärnamets, kes jagas oma mõtteid vallaliseks olemise, kaaslase leidmise ja abielus olemise teemadel.
Lisaks ettekannetele ja vestlustele sai osa võtta veel sellistest tegemistest nagu jumalateenistus EELK Pilistvere koguduses, palvused, lõkkeõhtud, mängud, laagri beibe ja poldi valimised. Veetsime lõbusalt aega ja nautisime ilusat ilma ning veelgi ilusamat laagriplatsi.
Laager toimus 15.–16. juulil Pilistveres, korraldajaks EMK noortetoimkonna laagritiim.
Aitäh teile, korraldajad!
Aitäh sulle, Jumal, toredate laagrikorraldajate ja ilusa ilma eest!
|
 |
Koduteel
3/2005 Toimetaja veerg
Toimetaja veerg Superintendendilt
Keskendugem Jumalale! Meilt ja mujalt
Saarlased õnnitlevad!
Tallinna kogudus õnnitleb!
Jumala armastus on mõõtmatu
Üks meeldejääv tähtpäev
Luterlased tarkuse allikal
Metodisti kaitseväekaplanid rahvusvahelisel konverentsil
“Otsekui hirv igatseb veeojade järele...”
Kingitus sõpradelt
Ilus pühapäev Rakveres
Tallinna kesklinnas töötab kunstnik Küproselt
Uut kirikuvalitsuse tööst
Katrina on väljakutse
Märtrikirik vajab uuenemist
KUI KEEGI AITAB... Misjon
Udmurtia Hingehoid
Andestamise võlu ja valu
Andekspalumise probleem Noortenurk
Mida Jumal arvab? Luulenurk
Külvaja Ajalugu
Eduard Lilienthali elu ja töö Naiste Ühenduses
Jõhvis räägiti ema palve jõust Lastelaegas
Me oleme teelised
Lapsesuu Raamatu- ja plaadisoovitus
Mida Sa tahad, et ma teeksin?
Hetked ansambel “Cruxiga” Konverentsi kaja
Murranguline aastakonverents 2005
Ühtsus ja erinevus - Aastakonverentsil 2005
Maailm vajab palveid (Sõnavõtt aastakonverentsil 2005)
EMK aastakonverentsi määramised, 2005
Uus ja innustav algus
Intervjuu Suvekonverentsi tegijatega
Muljeid Reklaam
Eesti Metodisti Kiriku ajalugu kajastavate mälestuste kogumise võistlus
|