Toimetus | Tellimine


Eessõna
Toimetaja veerg
Piiskopilt
Superintendendilt
EMK 105
Jutlus
Arutlust
Mõtisklus
Meilt ja mujalt
Noortenurk
Noored tunnistavad
Lastetoost meil ja mujal
Lastelaegas
Nõuandenurk
Koduteel 100
Pildikesi kogudustest
Misjon ja heategevus
Misjon
Kirikuelu
Aastakonverents
Kirikuaasta
Usupühad
Kultuurikommentaar
Intervjuu
Meie inimesed
Arvustusi
Naiste Ühenduses
Hingehoid
Elust enesest
Piibel
Metodismist
Orelifondis
Reisikiri
Raamatu- ja plaadisoovitus
Kristlane naerab ja nuputab
Kirjakast
Ajalugu
EMK 100
Retronurk
Õnnesoovid
Luulenurk
In memoriam
Reklaam
 

Koduteel 3/2016 - Lastetoost meil ja mujal

Tartu juunioride suvematk

Raini Tuberg
Tartu püha Luuka kogudus


Meie juunioride kooliaasta sai seekord lõpetatud vahva reisiga.

20. juuni hommikul kogunes rännuseltskond kiriku juurde. Pärast ühist palvet asusid Tallinna poole teele Maria, Ingrid, Saskia, Eskil, Aleks Mattias ja Karl Markus, saatjateks Jana Tamm, pastor Priit Tamm, Andres Mäekivi ja Raini Tuberg.

Meid soosis ilus päikesepaisteline ilm. Esimeseks peatuspaigaks oli Tallinna metodisti kirik, kus kohalikud noored meid lahkesti vastu võtsid. Üheskoos süües ja mängides saadi ka omavahel tuttavaks.

Seejärel tõttasime Eesti Rahvusringhäälingu muuseumisse, kus saime Mai Mikiveri juhatusel osa põnevast ekskursioonist televisiooni telgitagustes. Noored said näha erinevaid telestuudioid ning proovida muuhulgas ka ilmateadustaja ja uudistelugeja rolli.

Pärast õhtust jalutuskäiku mere ääres ja Pirita kloostri varemetes suundusime oma ööbimispaika metodisti kirikus, et järgmise päeva seiklusteks välja puhata.

Hommikul tuli ärgata juba varavalges, et jõuda kell 8 väljuvale laevale. Ka Helsingis tervitas meid särav päike ja pilvitu taevas. Liikusime linnas jalgsi ja trammiga, mis andis võimaluse linna lähemalt uudistada ja veidi tundma õppida.

Meie esimeseks sihtpunktiks oli Sea Life meremaailm, kus oli väga põnev vaadelda elusuuruses kalu ja muid mereelukaid.

Seejärel külastasime Senati väljakul asuvat võimsat Toomkirikut, väga unikaalset Kaljukirikut ja imeilusat Jumalaema uinumise katedraali. Igas pühakojas võtsime aega ka vaikuseks ja mõtiskluseks.

Mõistagi mahtusid meie päeva-plaani ka noortele huvipakkuvad poed ja kaubanduskeskused, jalutuskäik ja puhkehetked Esplanaadi pargis ning loomulikult jäätiseostud. Päeva lõppedes oli võimalus heita veel pilk Helsingile Finnairi 40 meetri kõrguselt vaaterattalt ning peagi oli käes aeg asuda koduteele.

Pärast pikka ja muljeterohket päeva jagus noortel siiski veel energiat, et laevatekil tuulega rammu katsuda ja mängudest osa võtta. Südaööl maabusime Tallinnas ning koju Tartusse jõudis väsinud ja rahulolev rännuseltskond öösel kella kolme paiku.

Tänu Taevaisale, kes meid hoidis ja meie reisi õnnistas! Aitäh kogudusele toetuse ja palvete eest! Kiitus meie noortele, kes kordagi raskuste üle ei kurtnud, vaid lausa ideaalseteks teekaaslasteks olid!

RAINI TUBERG,
Tartu Püha Luuka kogudus

Järgnevalt ka laste endi muljeid:

Karl Markus: Tallinna-päeval meeldis mulle kõige rohkem ERRi muuseum, sest seal olid needsamad erinevad stuudiod, mida ma olin telekast näinud. Need olid põnevad. Seal sai ise uudiseid teha. Eriti meeldis mulle jalgpallistuudio.

Helsingi-päeval meeldis mulle kaks asja: Sea Life ja kaljukirik. Sea Life’is oli palju uuendusi tehtud ning näiteks haisid ja kaheksajalgasid oli põnev vaadata. Kaljukirikus oli võimas orel, võimsad kivist seinad, ja klaasist kuppellagi. Seal oli väga võimas tunne olla.

Olen tänulik, et meile anti selline võimalus Tallinna ja Helsingisse minna. Saime juurde uusi kogemusi ja tutvusime Tallinna metodisti koguduse noortega.


Aleks Mattias: Tallinnas meeldis mulle ERRi muuseum. Põnev oli näha väljastustuba, kus oli palju arvuteid. Seal pandi subtiitreid filmide ja saadete alla ning lasti välja erinevaid saateid. Mulle meeldis, kui ühe suure teleka sees oli palju erineva suurusega ekraane. Mulle meeldis väga Tallinna metodisti kirik, sest seal oli väga lahe olla. Tore oli saada tuttavaks selle koguduse noortega.

Helsingis meeldis mulle Sea Life (meremuuseum), eriti seal elav kaheksajalg, kes oli väga ägeda välimusega. Ka vaateratas oli vahva, sest see läks nii kõrgele. Kui tüdrukud olid kõige all, olime meie kõige kõrgemal.

Olen kogudusele tänulik, et saime nii vahva reisi ette võtta.

Maria: Ma olen väga tänulik kogudusele ja kõikidele, kes meie reisi toetasid, et te tegite selle võimalikuks, eriti Eevile! Aitäh ka täiskasvanutele, kes meiega kaasa tulid ja olid väga toredad ja kannatlikud. Väga ilus teist, et valisite külastusteks sellised kohad, kus meil huvitav käia oli. Teiega oli väga tore reisida! :) Aitäh ka Mai Mikiverile, kes tegi meile hariva ringkäigu ERRi telemajas!
Mulle meeldis Tallinna noortega koos olla ja nendega tuttavaks saada. Nad olid väga külalislahked ja neil olid head ideed, mida meiega teha. Tallinnas käisime ka ERRi telemajas, kus kohtusime teletähtede ja reporteritega. Käisime sellistes stuudiotes nagu Aktuaalne Kaamera, jalgpalli EMi stuudio ja Lastetuba ning mitmetes teistes kohtades.

Muidugi ei saa ära unustada Pirita kloostrit, kus tuli hinge suur rahu ja sain ette kujutada, kuidas siin kunagi tegevus käis ja pidevalt Jumala poole palvetati. Teistel oli samal ajal väga lahe kivide peal hüpata ja ronida. :D

Helsingis meeldis mulle kõige rohkem olla Kaljukirikus. Seal oli võrratult ilus ja sai linnamürast ära Jumala ligiollu. Kaljukirik on ilmselt kõige unikaalsem ja huvitama arhitektuuriga kirik, kus ma kunagi käinud olen.

Väga tore oli ka lihtsalt linna peal käia ja vaadet nautida. Sain külastada ühte väga kuulsat kohvikut, kuhu olen tahtnud juba kaua minna – Starbucksi! Seal oli kõik väga maitsev! Väga võrratu ja põnev oli sõita vaaterattal, kus saime Saskia ja Ingridiga palju naerda ning mitmeid imeliste vaadetega pilte. Vahepeal lehvitasime emadele ja isadele all maa peal. :)

Õhtul tahtsime kõik kangesti jäätist, mida me siis ka ostsime. Kajakatel oli vist ka kõht tühi, sest nad proovisid nõu ja jõuga, et meie jäätiseid endale saada. :D

Tagasisõit laeval oli väga vahva. Mattias võitis bingodest ja aarde-jahtidest palju auhindu ja me olime väga rõõmsad!

Ma õppisin sellelt reisilt ka seda, et ükskõik milliste iseloomude ja vajadustega inimesed on, alati saab koos hästi reisida, kui on hea tuju ja reibas suhtumine. Kokkuvõttes oli meil megalahe reis ning ma olen väga rõõmus ja tänulik, et meile see reis kingiti!


Ingrid: Olen eriti tänulik, et sain esimest korda reisida Eestist välja. Tallinnas meeldis linnas ringi kõndida, sealses metodisti kirikus olla, ERR-i majaga tutvuda.

Helsingi-päeval meeldis mulle väga laevasõit. Meeldis ka tänavatel ringi käia ja muid kohti Helsingis näha. Kogesin, et Helsingi on päris suur; trammidega, mida ma polnud näinud, ja et Helsingis on ilusad ehitised ja kõik majad olid seal kõrged.

Meeldis Sea Life’i külastada, sest seal olid loomad, keda ma muidu näinud polnud. Tore oli vaaterattal sõita, sest see oli kõrge, hea vaatega, lahe.

Saskia: Olen väga tänulik selle imetoreda reisi eest! See oli väga vahva! Tallinnas meeldis mulle väga ERR-i majas, sest seal oli päris huvitav ja lahe! Kirikus koos teistega oli ka väga tore mängida ja juttu ajada! Soomes meeldis mulle kõige rohkem SeaLife ja sõit vaaterattal. Sain ERR-i majas ja Sea Life’is ka uusi teadmisi.

Väga tore oli ka kõik koos selles ilusas linnas ringi jalutada! Olen väga tänulik, et meile selle reisi korraldasite!

Eskil: Tallinnas meeldis kõige rohkem telemajas, sest seal sai käia nendes kohtades, mida ma telekast varem näinud olen. Helsingis oli minu jaoks kõige lahedam vaateratas, sest seal sai hästi kõrgelt alla vaadata ja nalja teha.
Koduteel 3/2016
Superintendendilt

Jutlus
Me oleme Jumala käes kui savi
Meilt ja mujalt
Rõõmsad kohtumised
Evangeelne vabaõhuteenistus Sakussaares
Haapsalus seati ametisse pastor
Pärnu kogudus 95
Kirikute Öö Agapes – kas uue traditsiooni algus?
Perelaager Aa rannas
Tallinna koguduse perelaager Hiiumaal
Haapsalu kirikuhoone muutub aina kaunimaks
Euroopa Kirikute Konverents
Noortenurk
Eesti-Brasiilia suvemisjon
Noored räägivad piiblilaagrist:
Noored tunnistavad
Orjusest vabaks
Lastetoost meil ja mujal
Tartu juunioride suvematk
Reeküla koguduse pühapäevakooli suvi
Killukesi Tapa suvistest tegemistest
Lastemisjon 9.–11.08.2016
Rõõmuralli SUPERKANGELASED
Agape laste suvekool
Nõuandenurk
Ole ilus nii seest kui ka väljast!
Misjon ja heategevus
Päikesekiir
Kirikuelu
EMK XII suvekonverents
Aastakonverents
EMK ametlik seisukoht homoseksuaalsuse kohta
Eesti Metodisti Kiriku Määramised 2016-2017
Usupühad
Lehtmajade püha – kokkukogumise püha
Hingehoid
Koht, kus saad hingetoitu
Piibel
Koguduse tähendus
Luulenurk
Tänuliku korilase sügislaul
In memoriam
In Memoriam John Trundle
In Memoriam Ralph Watson