Toimetus | Tellimine


Eessõna
Toimetaja veerg
Piiskopilt
Superintendendilt
EMK 105
Jutlus
Arutlust
Mõtisklus
Meilt ja mujalt
Noortenurk
Noored tunnistavad
Lastetoost meil ja mujal
Lastelaegas
Nõuandenurk
Koduteel 100
Pildikesi kogudustest
Misjon ja heategevus
Misjon
Kirikuelu
Aastakonverents
Kirikuaasta
Usupühad
Kultuurikommentaar
Intervjuu
Meie inimesed
Arvustusi
Naiste Ühenduses
Hingehoid
Elust enesest
Piibel
Metodismist
Orelifondis
Reisikiri
Raamatu- ja plaadisoovitus
Kristlane naerab ja nuputab
Kirjakast
Ajalugu
EMK 100
Retronurk
Õnnesoovid
Luulenurk
In memoriam
Reklaam
 

Koduteel 3/2016 - Noortenurk

Noored räägivad piiblilaagrist:

EMK noortetoimkond ja noored


KUIDAS SULLE LAAGER MEELDIS?

Johannes: Mulle väga meeldis, leidsin uusi sõpru ja õppisin Piiblit paremini lugema.

Annika: Väga-väga meeldis, väga lahedad olid need vahemängud, kus õppisid rohkem piiblit tundma.

Matri Joosua: Väga tore, sai uusi sõpru, eraldati nii-öelda muust maailmast (laagris korjati osalejatelt telefonid neljaks päevaks ära), sai veeta väärtuslikku aega Jumalaga.

Ragne: See oli väga äge laager.

Karl Saamuel: Väga hästi, väga tore oli ja oli tunda Jumala ligiolu.

Jane: Mulle see piiblilaager väga meeldis, sain rohkem piiblist teada ning mängud vahepeal olid värskendavad, kui olid pingsalt mõtelnud.

MIS KOGEMUS SIND SELLES LAAGRIS KÕIGE ENAM KÕNETAS? MIDA SA ÕPPISID?

Ege: Piiblitunnid, ja õppisin, et Jumal on kõik loonud.

Merlin: Ühte kogemust on väga raske välja valida, neid pärle oli väga-väga palju, ma arvan, et üks hästi hea aeg oli õhtused teenistused, eestpalve-aeg ja ka ühine ringis palvetamine. Ma kogesin vabanemist, andes asju üle Jumalale, ma olen väga tänulik.
Õppisin väga palju piibli kohta. Meile avati sõna väga erinevate nurkade alt, mille peale ma poleks ise tulnud. Mareta rääkis kutsumuse teemast, sellest, kuidas on üks ihu ja ihul on palju liikmeid ja igal liikmel on oma ülesanne – nii on ka meil: Jumal on seadnud meile oma ülesande, milles meie oleme just parimad ja hästi oluline on, et me otsiksime seda parimat tahet; ta rääkis ka neid lugusid, kui ma olen nagu „vales kutsumuses“ – siis võib tulla ka näiteks läbipõlemine. Oluline on, et me teeksime neid samme koos Jumalaga ja otsiksime tema tahet.“

Annika: „Jah me teame, et me oleme kõik erinevad, kuid see tuletas meelde, et Jumal ongi meid erinevaks loonud. Me ei tohiks endid üksteisega võrrelda, tänapäeval võrreldakse väga palju, kuid tegelikult me ei tohiks seda teha Jumal ongi meid erinevaks loonud.

Matri Joosua: Ma hakkasin ühel teenistusel piiblit niiöelda lappama ja Jumal väga otseselt kõnetas mind selle kaudu, nende kirjakohtade läbi, et kes ma olen ja kes tema on, mis ma pean tegema ja kuidas, andis juhiseid. Õppisin selles laagris päris palju. Esimene asi, mis ma koha ära mainiksin, on see, et hiljuti oli mul nagu raskusi selles suhtes, et meil on peas hästi palju erinevaid hääli. Kuidas eristada, milline on Jumala, minu enda või hoopis keegi teise hääl. Aga just esimesel päeval see kirjakoht, mille üle anti meil aega mõtiskleda – siis see just väga kõnetas mind, et lambad järgnevad karjasele, sest nad tunnevad tema häält. Ja siis ma tegelikult mõistsin, et ma ei pea kuidagi ise selgeks tegema mingite enda leiutatud reeglite järgi, kuidas ma saan teada, kes on kes, vaid ma tõesti tunnen Jumala häält ja ma tean, kui see on Jumal, kes räägib.

Ragne: Piiblitunnid olid hästi head, õppisin, kuidas Jumalaga lähedasemaks saada, kuidas temaga rääkida.

Karl Saamuel: See, kui minu eest palvetati ja ma tundsin, kuidas Püha Vaim mind täitis ja see oli üks väga äge kogemus. Õppisin, et Jumal on kõige tähtsam.

Jane: Ma õppisin rohkem piiblitegelaste kohta ja uurisin rohkem ning just Vanast Testamendist, muidu igal pool enamasti on Uus Testament, mida kasutatakse.

MIS ON MÕTE, MILLE SIIT KOJU KAASA VÕTAD?

Johannes: Kindlasti loen rohkem piiblit.

Ege: Et Jumal on alati meiega.

Merlin: Võibolla üks oluline mõte on see, et oluline on see protsess, see teekond, milles me oleme, mitte ainult saavutused. Võibolla inimlikult tahaksin ma olla seal lõpp-punktis, aga teekond on ka oluline, milles ma olen. Samuti võtan kaasa ka Jumala kuulamise idee, see on see küsimus, mis mul on olnud päris pikka aega. Grete rääkis sellest, kuidas me otsime Jumalat kui hõbedapotti, et see ei tule äkitselt – Jumala kuulamist peab harjutama, see võtab aega, aga see tasub end ära.

Annika: Jumal on meid loonud, me oleme Jumala lapsed.

Matri Joosua: Mareta tõi pagulasküsimuse suhtes väga hea mõtte välja, mille ma kindlasti kaasa võtan, et me kristlastena ei tohiks mõelda, et kes on meie ligimene, keda me peaksime aitama, vaid me kristlastena peaksime ise saama ligimesteks nendele inimestele, kes vajavad meie abi.

Karl Saamuel: Mul on elamiseks vaja Jumalat, muud ei ole mul vaja.

KAS SELLISED LAAGRID ON OLULISED?

Johannes: Ma arvan, et on, sest noored võiksid rohkem piiblit lugeda, mitte lihtsalt kodus arvuti taga istuda ja arvutimänge mängida.

Ege: Selles suhtes, et inimesed, kes siia tulevad, saavad rohkem Jumalat tundma õppida.

Merlin: Täiesti kindlasti on olulised. Juba sellepärast, et me saame rohkem Jumala sõna tundma õppida ja nii mõnelegi, kes on usus noor, andis see nii palju juurde. Muidugi mulle endale ka andis see tohutult palju juurde. See aitas Jumalat tundma õppida ja õpetas, kuidas Jumala sõna paremini lugeda, kuidas seda uurida ja inspiratsiooni ning innukust edaspidiseks, nii et kui ma siit laagrist ära lähen, siis ma tahan seda ka ise rohkem lugeda. Nii et ma arvan, et need on väga väga vajalikud, sest Jumala sõna on see, mis muudab meid, mille kaudu Jumal saab kõnetada ja rääkida, ja nii oluline on sellel teemal rääkida.

Annika: Ma usun küll, et on olulised, sest see on just konkreetselt suunatud süvendatud piibli õppimisele, teemad on hästi seotud.“

Matri Joosua: „Need on kindlasti väga olulised sellepärast, et sa süvened Jumala sõnasse, sa võtad aega Jumala jaoks, sa kuuled teiste kogemustest, see ehitab sind üles, sul on eestpalve võimalus, sa saad piiblit uurida, rohkem teada erinevatest tegelastest piiblis, see õpetab ja kasvatab väga palju, isegi kui see võib tunduda igava raamatutuulamisena, siis tegelikult on meil piiblist väga palju õppida ja alati on sealt midagi leida. Jumal võib meile enam avada täiesti erinevaid kirjakohti.

Ragne: On küll, sest see õpetab noori piiblist paremini aru saama ja seda lugema.

Karl Saamuel: Minu arust on need küll olulised, sellepärast, et inimesed saaksid õppida Jumalat paremini tundma ja Jumalaga koos olema, ja sellest mõttes oli see ka väga hea, et laagrisse saabudes võeti telefonid ära – siis ei olnud mingeid segavaid faktoreid, et sa saaksid olla ainult Jumalaga koos.

Jane: Jah, ma leian, et piiblilaagrid on olulised, see paneb rohkem piiblit uurima; ja kui mingi teema või osa lõpeb, siis sa tahad ise veel juurde lugeda – näiteks Estri raamat: kui sellest räägiti siis ma tahan selle ise läbi lugeda algusest lõpuni, et veel mõelda selle üle.
Suur tänu Jumalale ja teile kõigile, kes te meid olete toetanud nii materiaalsetes vajadustes kui ka palvetega! Teie toetus tähendab meile rohkem, kui suudame sõnadesse panna.

EMK noortetoimkond ja noored
Koduteel 3/2016
Superintendendilt

Jutlus
Me oleme Jumala käes kui savi
Meilt ja mujalt
Rõõmsad kohtumised
Evangeelne vabaõhuteenistus Sakussaares
Haapsalus seati ametisse pastor
Pärnu kogudus 95
Kirikute Öö Agapes – kas uue traditsiooni algus?
Perelaager Aa rannas
Tallinna koguduse perelaager Hiiumaal
Haapsalu kirikuhoone muutub aina kaunimaks
Euroopa Kirikute Konverents
Noortenurk
Eesti-Brasiilia suvemisjon
Noored räägivad piiblilaagrist:
Noored tunnistavad
Orjusest vabaks
Lastetoost meil ja mujal
Tartu juunioride suvematk
Reeküla koguduse pühapäevakooli suvi
Killukesi Tapa suvistest tegemistest
Lastemisjon 9.–11.08.2016
Rõõmuralli SUPERKANGELASED
Agape laste suvekool
Nõuandenurk
Ole ilus nii seest kui ka väljast!
Misjon ja heategevus
Päikesekiir
Kirikuelu
EMK XII suvekonverents
Aastakonverents
EMK ametlik seisukoht homoseksuaalsuse kohta
Eesti Metodisti Kiriku Määramised 2016-2017
Usupühad
Lehtmajade püha – kokkukogumise püha
Hingehoid
Koht, kus saad hingetoitu
Piibel
Koguduse tähendus
Luulenurk
Tänuliku korilase sügislaul
In memoriam
In Memoriam John Trundle
In Memoriam Ralph Watson